Про скасування правових норм, які встановлювали мінімальну кількість учнів для існування дистанційних класів, повідомляється на сайті Міністерства освіти. Тут же зазначається, що зміни відомство зробило на вимогу народних депутатів та прифронтових громад.
Зміни щодо дистанційного навчання
- Вимоги до наповнення дистанційних класів такі ж, як і для очних та змішаних. Згідно із Законом України «Про повну загальну середню освіту» клас можна відкривати за наявності щонайменше 5 учнів;
- Школи можуть відкривати класи дистанційного навчання незалежно від наявності повної лінійки паралелей;
- Діти ВПО можуть продовжувати дистанційне навчання у своїх школах незалежно від місця перебування.
Ці рішення, напевляють у Міністерстві освіти, не вплинуть на призупинення діяльності дистанційних шкіл.
Залишається без змін:
- Очна та змішана форми навчання (чергування онлайн- та очних занять) можливі лише за наявності укриття в закладі освіти або не більше як 500 метрів від нього.
- Заклади освіти, що працюють із дітьми на ТОТ, можуть продовжувати функціонувати навіть тоді, якщо там неможливо відкрити жоден клас. Вчителі таких закладів навчають наших дітей на тимчасово окупованих територіях за педагогічним патронажем. Кожен учень отримує індивідуальний підхід з урахуванням безпеки. А вчитель — оплату за навчання конкретної дитини.
- Дітям, які перебувають за кордоном, і надалі надається можливість навчання за повною програмою в дистанційних класах, а також за скороченою — українознавчим компонентом.
- Для дітей на тимчасово окупованих територіях зберігається можливість навчатися в дистанційному класі або за педагогічним патронажем — залежно від безпекової ситуації.
Передісторія
Накази МОН №1112 та №1115 зі змінами, внесеними наказом № 1276, передбачали:
- нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів – щонайменше 20 учнів;
- навчання учнів лише за однією освітньою програмою у межах одного дистанційного класу,
- дистанційне опанування українознавчого компонента в українській школі для дітей, які відвідують школу в країні перебування;
- навчання за педагогічним патронажем (індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини і безпекових обставин) для дітей на ТОТ.
Деякі з цих змін спровокували обурення громадськості, адже вони ускладнювали доступ до дистанційної освіти учнів з ТОТ, а також зобов’язували внутрішньо переміщених дітей навчатися очно у школі за місцем проживання. Критики припускали, що ці положення модуть призвести до закриття шкіл у прифронтових громадах, масового звільнення вчителів і зменшення освітніх можливостей для дітей.
Джерело: сайт МОН.
Автор: Кричковська Галина
Коментарі
Дописати коментар