Дослідження свідчать, що багато учнів втрачають до 30% своїх знань протягом літніх місяців, особливо з математики та читання. Такого висновку дійшли американські фахівці Школи освіти та розвитку людини Університету Маямі. До слова, вони враховували 60-денну літню перерву в навчанні, яка є в їхній країні, а не 90-денну, як у нас.
Особливо яскраво цю тенденцію помітно в дітей родин з низьким рівнем доходів, оскільки вони не мають приводів для закріплення знань та вмінь (літніх таборів, поїздок, гуртків, родинного читання тощо). Тому фахівці запропонували поради, як під час канікул забезпечити готовність дитини до навчального року.
- Щоденний режим читання дуже корисний, особливо для учнів початкової школи. Дослідження свідчать, що батьки, які читають своїм дітям або разом з ними, допомагають їм покращити словниковий запас, розуміння прочитаного та фонетику. Крім того, це зміцнює стосунки між батьками та дитиною.
- Щоденне написання листів родичам чи друзям про свій повсякденний досвід, коротких оповідань, які слухають та заохочують батьки, ведення щоденника або блога про найпростіші речі (наприклад, про домашнього улюбленця) розвивають критичне мислення та навички написання есе.
- Прогулянки на пляжі, у парку, лісі, екскурсії, відвідування музеїв, галерей, кінозалів, театрів допоможуть у навчанні, якщо обговорювати побачене, дискутувати. Це збільшує словниковий запас.
- Радьте та купуйте чи беріть з бібліотеки книги для розвитку навичок, які їх цікавлять (кулінарія, спорт, танці, фокуси тощо).
- Оскільки тинейджери користуються соціальними мережами, заохочуйте їх створювати дописи в TikTok про прочитану книгу.
- Щоб покращити математичні навички, під час покупок нехай дитина оцінить, скільки коштуватимуть продукти. І потім зможе визначити, наскільки назване число відрізнялося від фактично витраченої суми.
- Дітям зазвичай подобається робити власні книжечки з паперу та картону. З’єднайте аркуші скріпками або клеєм. Тепер дитина може писати та ілюструвати їх малюнками.
Автор: Аліна Мірошнікова
Коментарі
Дописати коментар